Eötvös-Effektus Alapítvány

eötvös loránd

„A derék kora követelményeinek tesz eleget, a derekabb a jövőnek is lerakja alapját.”

/Eötvös Loránd/

Kedves Szülők!

Bizonyára sokan hallottak már az iskolánkban működő „Eötvös-effektus” Alapítványról, azonban szeretnénk kicsit jobban megismertetni Önökkel a munkánkat.

Az Alapítványt egy lelkes és elhivatott szülő, Kovács J. Péterné hozta létre 1995-ben, az iskola diákjainak támogatása érdekében. Az Alapítvány létesítő okiratában kitűzött célja, hogy az iskolánkban folyó nevelő-oktató munka tartalmi fejlesztéséhez megfelelő anyagi hátteret biztosítson. Kiemelt támogatási területként került meghatározásra a tanulók számítástechnikai ismeretinek bővítése, a szabadidő eltöltéséhez jobb feltételek biztosítása és a közösségi projektek megvalósítása.

Ez a gyakorlatban a tanév során valóra váltott számtalan iskolai program anyagi támogatását jelenti. A teljesség igénye nélkül: az Alapítvány nyújt segítséget az iskolai tanulmányi- és sportvetélkedők lebonyolításához, az eszközigények és a nyeremények biztosításával, gondoskodik az év végi könyvjutalmak beszerzéséről, hozzájárul az az iskolai és tanulmányi kirándulások költségéhez, az iskolai ünnepségek – pl. 50. jubileumi ünnepségsorozat, Petőfi-emlékév kultúra napján tartandó programok – költségeiből is részt vállal. A színes és izgalmas programokon kívül a minőségi oktatáshoz szükséges tárgyi eszközök beszerzésében is közreműködik, így idén 3D nyomtatóval és három robottal járult hozzá az informatikai oktatás színvonalának növeléséhez. Városi szinten is kiemelkedő esemény a Piros-Kék Bál, mely szintén az Alapítvány szervezésében valósulhat meg.

Az Alapítvány döntéshozó szerve a pedagógusokból és szülőkből álló 7 fős Kuratórium, mely a pedagógusok által előterjesztett pályázatok alapján határoz a támogatásról.

Az Alapítvány közhasznú státusza lehetőséget biztosít arra, hogy a személyi jövedelemadó 1%-ból származó felajánlásokat tudja fogadni, így ennek megfelelően a működéshez szükséges legfontosabb bevételi forrást is ez jelenti. Ezen kívül a támogatói jegyek megvásárlásából származó bevételek biztosítják a szükséges költségek kiegészítését. Nagy örömünkre sok szülő egyéni adományával kifejezésre, hogy fontosnak érzi az Alapítvány tanulók érdekében végzett munkáját. Fontos kiemelni, hogy az Alapítvány működési költsége minimális: a Kuratórium tagjai társadalmi munkában látják el a feladatukat, ténylegesen a bankszámla-vezetés költsége jelentkezik valódi kiadásként. Szintén a közhasznú jogállásból eredően az éves beszámolóval együtt közhasznúsági jelentés kerül közzétételre, melyből megismerhető a tárgyévre vonatkozó gazdálkodás.

Amennyiben Ön is fontosnak érzi a munkánkat, kérjük, lehetőségei szerint támogassa a működésünket!

Kérjük, hogy adója 1%-át az Alapítvány javára (adószám: 18668652-1-13) ajánlja fel. Egyéni adományokat az OTP Banknál vezetett 11742135-20081706 számú bankszámlán tudunk fogadni.

Amennyiben az Alapítvány működésével kapcsolatban további kérdése lenne, szívesen állunk rendelkezésre.

Az „Eötvös-effektus” Alapítvány Kuratóriuma nevében: Katona István, az Alapítvány elnöke

Kedves Szülők! Tisztelt Támogatóink!

Köszönjük szépen a 2022. adóévi SZJA 1% felajánlásaikat, melynek köszönhetően

1.684.988,- forinttal

növekedett az Eötvös Effektus Alapítvány számlája!

koszonet