Nyelvészet és matematika, avagy egy nyelvi versenyről - számokban és képekben

nyelvesz4Az országos „nyelvÉSZ” versenyt 2019-ben 20. alkalommal rendezi meg a Bendegúz Gyermek-és Ifjúsági Akadémia.

Iskolánkból a jubileumi megmérettetésre rekordszámú versenyző, összesen 79 tanuló nevezett. Ez alapján elnyertük a „nyelvÉSZ” Anyanyelvi Tanulmányi Verseny különdíját, a több mint 60.000 Ft értékű könyvcsomagot, melyet intézményünk vezetője, Rigó Katalin adott át a könyvtárunknak.

A 7. b-sek a „nyelvÉSZ BARÁTOK KÖZÖSSÉGE” díjat is megkapta, mivel az osztályukban tanulók mintegy 60%-a készült, majd vett részt a helyi megmérettetésen – közülük 4-en is ott lesznek a középdöntőben!

Az iskolai forduló után 17 diákunk továbbjutott a Pest megyei döntőbe, melyre 04. 22-én kerül sor. A felkészüléshez rengeteg segítséget jelent a verseny legjobb 1000 feladatát tartalmazó gyűjtemény, melyet szintén ajándékba kaptunk.

Megszámlálhatatlanul sok-sok időt fordítanak pedagógusaink a továbbjutott diákjainkkal arra, hogy az 5-vös iskola a megyei versenyen is eredményesen szerepeljen.

 

Kiegészítő információk